bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
nauka zdalna.jpg
dziennik elektroniczny.jpg
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
7 8 9 10 11 12 13
Czwartek, 17.06.2021
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Ramowy Rozkład Dnia

 

Ramowy rozkład dnia uwzględnia wymagania zdrowotne, higieniczne i jest dostosowany do potrzeb dzieci wynikających z ich rozwoju, warunków życiowych, wieku i założeń programowych przedszkola. Według nowej postawy programowej podstawowymi formami organizacyjnymi zajęć w przedszkolu są: zabawy dowolne dzieci oraz zabawy/ruch na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczą także w zajęciach dodatkowych, organizowanych na terenie przedszkola. Ramowy rozkład dnia w przedszkolu przedstawia integrację treści wychowawczo- dydaktycznych, jakie przedszkole oferuje dzieciom.

 

6.00 – 8.30

 Zabawy według inwencji dzieci w kącikach tematycznych, ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe, praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensacyjnym i wychowawczym, zabawy ze śpiewem, zabawy integracyjne.

8.30 -9.00

Śniadanie

Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania, doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania posiłku.

9.00 – 10.00

Zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia umuzykalniające, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, zajęcia plastyczne, wycieczki.

10.00 – 11.30

Zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci. Pobyt na świeżym powietrzu. Gry i zabawy ruchowe w sali lub w ogrodzie, obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze, prace porządkowe.

11.30 -12.00

Obiad – II danie

Czynności samoobsługowe i porządkowe, czynności organizacyjne przygotowujące do obiadu, zabiegi higieniczne, doskonalenie umiejętności samodzielnego i kulturalnego spożywania obiadu.

12.00 – 13.30

Relaksacja, bajkoterapia, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań lub w ogrodzie, zabawy tematyczne.

13.30 – 14.00

Obiad – zupa

Czynności opiekuńcze, samoobsługowe i higieniczne.

14.00 – 17.00

Zabawy ruchowe w sali lub w ogrodzie, zabawy dowolne według pomysłów dzieci, praca indywidualna, utrwalenie zdobytych wiadomości, deser (owoce i jogurty)

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się