Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
21 22 23 24 25 26 27
Wtorek, 22.05.2018
Miejsce: Urząd Miasta Rypin,ul. Warszawska 40, Sala sesyjna
Wtorek, 29.05.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Wtorek, 22.05.2018
Miejsce: Boisko Orlik przy SP nr 1 w Rypinie
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Historia

Przedszkole Miejskie nr 1 w latach 70-tych było pierwszą najnowocześniejszą placówką opiekuńczo-wychowawczą w Rypinie.


W roku 1967 położono akt erekcyjny pod budowę przedszkola w Rypinie przy ul. Młyńskiej 3.

Archiwalne fotografie

Dnia 1 marca 1971 r. dzieci po raz pierwszy powitały nowe przedszkole. Inicjatorem budowy tego obiektu była Polonia Amerykańska, a w szczególności Komitet Byłych Mieszkańców Ziemi Płockiej (obecnie ziemi Dobrzyńskiej), pod przewodnictwem Pana Vincentego Brunharda. Nie można zapomnieć o ogromnym wkładzie rodziców w urządzaniu i wzbogacaniu ogródków przedszkolnych.

Archiwalne fotografie

Decyzją władz oświatowych funkcję dyrektora placówki objęła mgr Zofia Rudnicka (pełniła ją do 1992 r.). Zatrudniono 6 nauczycielek i utworzono 4 oddziały. Liczba wychowanków w grupach liczyła od 34 do 40 dzieci. Luksusem jak na owe czasy były 4 duże łazienki dla każdej z grup, sala gimnastyczna oraz mieszkanie dla kierownika placówki.

 

W 1992 roku dyrektorem placówki została mgr Zofia Liszewska, która obejmuje to stanowisko do dzisiaj.

 

W 2011 roku przedszkole uzyskało status „Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Rypinie z oddziałami integracyjnymi.” Obecnie funkcjonuje 7 oddziałów, w tym trzy oddziały integracyjne, w których zatrudnieni są wykwalifikowani do pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością nauczyciele. Placówka została przystosowana do przyjęcia dzieci z niepełnosprawnością.

 PM1

Jesienią 2012 roku została przeprowadzona termomodernizacja budynku przedszkola. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pod nazwą „Termomodernizacja budynków Przedszkoli Miejskich Nr 1, Nr 2 i Nr 3". W przedszkolu wymienione zostały okna, a ściany zostały ocieplone i zyskały nową elewację. Zakres prac w przedszkolu obejmował m.in.: wymianę okien, drzwi, docieplenie stropodachu wentylacyjnego i ścian zewnętrznych, pokrycie dachu papą termozgrzewalną i położenie płytek klinkierowych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się