bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
17 18 19 20 21 22 23
Piątek, 21.06.2019
Miejsce:
Wtorek, 25.06.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
Czwartek, 11.10.2018
Anna KrajewskaLiczba wyświetleń: 320
Pomagamy zwierzętom

Przedszkolna akcja

„Pomagamy zwierzętom w Schronisku”

    W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci  uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje. Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązać się do niego, by potem zostać porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko czego potrzebuje.

  Akcja pomocy niechcianym zwierzętom jest jedną z najprostszych w jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie. Akcja trwała od 26-28.09.18r. i udała się dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, pań nauczycielek z grup przedszkolnych Przedszkola Miejskiego nr 1. Nasze przedszkolaki za sprawą rodziców bardzo aktywnie włączyły się do zbiórki, przynosząc: worki  karmy,  puszki , makaron, ryż, zabawki, koce, poduszki, ubranka.  Zebrane dary zostały przekazane  do Schroniska „REKSIO” w Brodnicy. Pracownicy schroniska przyjechali do przedszkola, aby odebrać dary, spotkać się z dziećmi, opowiedzieć o losach zwierząt i podziękować cukierkami za ich dobre serduszka i ofiarność.

           Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, nauczycielom, za ogromne serce i wsparcie akcji. Pokazaliśmy dzieciom, że dzielenie się tym co mamy - to dobry nawyk.

Koordynator Anna Kopcewicz

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ