bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
17 18 19 20 21 22 23
Piątek, 21.06.2019
Miejsce:
Wtorek, 25.06.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 01.10.2018
grafika
Poniedziałek, 01.10.2018
Poniedziałek, 01.10.2018
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 259
Zabawy integracyjne ,, Jaskółek” Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka!

,,Podajmy sobie ręce, w zabawie i piosence”….

 

Integracja to tendencja do scalania, łączenia człowieka z drugim człowiekiem, grupą i wspólnotą narodową. Integracja to również pokonywanie lęku przed innością, odmiennością innych. Powodzenie integracji zależy przede wszystkim od pełnej akceptacji i zrozumienia drugiego człowieka, zaakceptowania jego inności i prawa do bycia sobą w całym pięknie, ale i niedoskonałości. Szczególna rola w kształtowaniu zdolności empatycznych u dzieci w wieku przedszkolnym przypada oddziałom integracyjnym. Z reguły wszystkie małe dzieci podchodzą do siebie bez uprzedzeń, nie muszą przezwyciężać dystansu i oporu, jakie często, także przy dobrej woli, mają dorośli. Dzieci naturalnie reagują na inność swoich kolegów. Wspólne przebywanie uczy je tolerancji, szacunku i otwartości wobec tego co inne. Sprzyja wzrastaniu wrażliwości emocjonalnej, poszerza wiedzę o człowieku i życiu, uczy dostrzegania innych niż własne problemów, zrozumienia odmienności drugiego człowieka, trudności w jego funkcjonowaniu, a także gotowości niesienia mu pomocy, bycia uważnym i odpowiedzialnym w kontaktach z nim.

Dzieci z grupy Jaskółki od pierwszych dni w przedszkolu uczą się akceptacji, opiekuńczości i dostrzegania potrzeb innych. Sprzyjają temu wspólne zabawy oraz obchodzone przedszkolne święta. We wrześniu przypadają szczególne dla przedszkolaków dni - Dzień Przedszkolaka i Dzień Chłopaka. W naszej grupie były to dni pełne radości i dobrej zabawy. Były tańce, konkursy, upominki i wspólna biesiada. Dzień Przedszkolaka upłynął na wspólnej zabawie z chustą animacyjną i balonikami. Było wesoło i bardzo kolorowo. W Dniu Chłopaka dziewczynki oceniały zdolności i talenty kolegów. Oni prezentowali swoje umiejętności taneczne, piłkarskie, sportowe i sprawdzali swoją wiedzę na temat bajek. Wszyscy bawili się doskonale, a chłopcy po wykonaniu zadań zdobyli tytuły: mistrz sprytu, skoków, tańca, szybkości, żonglerki, celnego oka, wiedzy i otrzymali ,, puchary” z dedykacją - Super Chłopak!! Były też życzenia, upominki i słodki poczęstunek.

Te wyjątkowe dni stworzyły okazję do wyrażenia pozytywnych emocji, pozwoliły budować atmosferę życzliwości i czerpać radość ze wspólnej zabawy. Była to wspaniała okazja do integracji i lekcja okazywania sobie szacunku oraz umiejętności sprawiania drobnych przyjemności drugiemu człowiekowi.

Po raz kolejny nie zawiedli nas Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za ufundowane upominki i słodkości.

 

                                                                                                                                                    Beata Kurzawska

 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ