bip2.jpg
Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
17 18 19 20 21 22 23
Piątek, 21.06.2019
Miejsce:
Wtorek, 25.06.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 24.09.2018
Poniedziałek, 24.09.2018
Anna KrajewskaLiczba wyświetleń: 298
Spacer - Zuchy B

Spacer „ ZUCHÓW B” do jesiennego ogrodu

W piątkowe popołudnie dzieci 5-letnie Zuchy B, dzięki uprzejmości rodziców i babci Kacperka, odbyły spacer na ul. Cichą w celu obserwacji jesiennego ogrodu. Babcia Kacperka z racji posiadanej wiedzy zawodowej o roślinach wie prawie wszystko, dlatego w przystępny dzieciom sposób zapoznała ich z bogactwem ogrodu. Na okazję naszej wizyty przygotowała dla przedszkolaków pogadankę na temat znajomości roślin, owoców  i warzyw przy pięknym plakacie i przygotowanej ekspozycji darów ogrodu w postaci bukietów z traw, kwiatów hortensji itp. Odbyła się krótka lekcja poglądowa, w której Zuchy B aktywnie uczestniczyły. Pani Grażynka oprowadziła dzieci po ogrodzie, podała ciekawe informacje na temat nietuzinkowych roślin w swoim ogrodzie i ich dziwnych owocach, pokazała unikatowe drzewa i krzewy. Najciekawszą rzeczą dla dzieci było zobaczenie miniaturowego arbuza, który  wyrósł w ogrodzie za sprawą Kacperka-rzuconych bezwiednie pestek.

Dzieci bardzo miło spędziły czas oglądając piękny ogród, podziwiając kolory kwiatów, przemieszczając się po terenie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z pieskiem i papużkami.

Dziękujemy pięknie za pobyt i edukację uwrażliwiającą nas na piękno otaczającej  przyrody, sposób przyjęcia, zorganizowany kącik z napojami dla dzieci, prezenty w postaci kolorowanek, bukietu i materiału przyrodniczego, który posłuży nam do dekoracji sali przedszkolnej i zajęć przyrodniczo-plastycznych. Dziękujemy za zaproszenie na kolejną wizytę, tym razem będziemy podziwiać ogród wiosną.

Anna Kopcewicz

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ