Miejsce: Amfiteatr w Parku Miejskim - MOSiR, ul. Elizy Orzeszkowej
grafika
Niedziela, 17.06.2018
Kamila LaskowskaLiczba wyświetleń: 70
Finał turnieju " Warcaby i ja"

Rozwijanie strategicznego i logicznego myślenia, kształtowanie zasad współzawodnictwa, umiejętność przegrywania, utrwalenie w dzieciach motta ,,trening czyni mistrza” to cele turnieju warcabowego, którego finał odbył się w dniu 13.06.2018 w PM1 w Rypinie. Zorganizowany został przez mgr Aleksandrę Jażyńską w ramach projektu autorskiego WARCABY I JA.

Koordynatorem turnieju i sponsorem nagród ( medali i pucharów) był pan Bartosz Sobierajski. Nad przebiegiem turnieju czuwali również wicedyrektor przedszkola pani Anna Sosnowska i pan Paweł Sobierajski Członek Rady Miasta, Przewodniczący Komisji Kultury.

W eliminacjach do turnieju brało udział 56 dzieci z grup 5 i 6 latków.

Do finału zakwalifikowało się po 2 dzieci z grup: Zuchy A, Zuchy B, Jaskółki, Wróbelki.

Pierwsze miejsce i złoty medal w pierwszych finałach przedszkolnego turnieju warcabowego zdobył Dawid Tyburski. Drugie i srebrny medal Maksymilian Śmigielski. Trzecie i brązowy medal zdobył Hubert Śpiewakowski. Czwarte miejsce Jaś Piechocki, piąte Krzyś Łapkiewicz, szóste Laura Krzeszewska, siódme Jakub Słomiński i ósme Szymon Cieszyński.