Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
18 19 20 21 22 23 24
Wtorek, 19.02.2019
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Sobota, 23.02.2019
Miejsce: Rypiński Dom Kultury, ul. Warszawska 8, Rypin
Piątek, 08.03.2019
Miejsce: Rypiński dom kultury
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
Poniedziałek, 05.02.2018
Marta PiotrowskaLiczba wyświetleń: 891
Projekt edukacyjny "Przedszkolak w kosmosie"

    ….Kosmos jest zagadką, więc nie lada  gratką będzie lecieć tam, wsiadam do rakiety szybszej od komety, już przygodę mam….  

   Tajemniczy świat gwiazd i planet od najdawniejszych czasów interesował ludzi i w dalszym ciągu   zawiera w sobie wiele tajemnic. Dla przedszkolaków może być ogromnym źródłem inspiracji do działania metodą projektu. Hasło ,,Przedszkolak w kosmosie” zmobilizowało  wszystkie grupy do działania. W przedszkolnych klasach i szatni pojawiły się kosmiczne dekoracje. Nad głowami  wirują barwne planety, a w klasowych  kącikach zgromadzono książki, albumy tematyczne, globusy i lunety. W takiej scenerii nie trudno o pytania dotyczące wszechświata. Przedszkolacy z najstarszych grup stworzyli mapy wiedzy pt ,, Kosmos”. Pozwoliły one  ustalić, co już przedszkolaki wiedzą, a czego chciałyby się dowiedzieć. Pytania detektywistyczne  sformułowane razem z dziećmi wyznaczyły kierunki długofalowego działania, które wpisuje się projekt  Urzędu Miasta - ,,Rypin na Marsie”.

      Kosmiczną przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na tablicach interaktywnych. Planety i gwiazdozbiory wzbudzały podziw, a film prezentujący start rakiety  wywołał niezwykłe emocje. Po takiej dawce wrażeń przedszkolaki ochoczo zabrały się do budowania własnych rakiet. Ubierając strój kosmonauty  odbyły swój pierwszy kosmiczny lot.  Klasy zdobią kosmiczne  galerie prac plastycznych. Można w nich podziwiać rakiety, kolorowe planety, pojazdy Ufo, kosmitów, kosmonautów, plakaty i rysunki. Z pasją odkrywców przedszkolacy poszukują nowych wiadomości dotyczących planet, gwiazd, lotów kosmicznych oraz  historii  marsjańskiego krateru Rypin. Wszystkie nowe informacje są skrzętnie dopisywane do map wiedzy, co pozwoli  nam na opracowanie kosmicznego słownika. Odkrywcom na co dzień towarzyszą piosenki i muzyka elektroniczna, które  zachęcają do wymyślania kosmicznych tańców.

    Zapewne  wielu wrażeń  dostarczy dzieciom realizacja takich zadań jak: konkurs plastyczny ,,Rypin na Marsie”, Kosmiczny Bal Karnawałowy, kosmiczne warsztaty z rodzicami i uczniami liceum plastycznego, obserwacje w astrobazie, spotkania  z ekspertami, wycieczki.

      Mamy nadzieję, że zgłębianie tajemnic kosmosu będzie niezwykłą przygodą dla wszystkich przedszkolaków, nauczycieli i rodziców.  Zapraszamy do oglądania fotorelacji w  przedszkolnej galerii zdjęć.

 

 kosmos

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ