Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
19 20 21 22 23 24 25
Wtorek, 20.11.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Sobota, 24.11.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Piątek, 30.11.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
Wtorek, 09.01.2018
Marta PiotrowskaLiczba wyświetleń: 316
ZUCHY A - ,,W PRZYJAŹNI Z KSIĄŻKĄ” Nina i jej ulubiona bohaterka- księżniczka Elsa z Krainy Lodu

,, Mam tę  moc! Mam tę moc! Mój jest wiatr, okiełznam śnieg. Mam tę moc! Mam tę moc! I zamiast łez jest śmiech”..  tak śpiewa księżniczka Elsa. To ona posiada magiczną moc - potrafi panować nad śniegiem, lodem i ten  niezwykły dar zachwycił Ninkę. Ona przebrana za swoją ulubioną bohaterkę opowiedziała nam o księżniczkach  Disneya.

  Śnieżka, Kopciuszek, Aurora, Arielka ,Bella, Pocahontas, Dżasmina, Merida, Mulan, Dzwoneczek to główne bohaterki dobrze znanych bajek.  Nina zafascynowana ich  światem zebrała  całą kolekcję lalek. Ich  prezentacja  wzbudziła wśród dzieci ogromne zainteresowanie. Pani Aleksandra opowiedziała historię ich powstania, a Nina z wdziękiem zaprezentowała lalki  oraz własnoręcznie wykonane portrety księżniczek. Okazało się, że najstarszą z nich jest Śnieżka i liczy sobie 80 lat, a  najmłodszą 4 letnia  Elsa . Wśród księżniczek jest też  rówieśnica 6- latków - Merida.  Można o nich powiedzieć- grzeczne, skromne, uczynne i oczytane  lub kapryśne, niezależne, waleczne, marzące o miłości. Te cechy sprawiają, że bardzo lubimy utożsamiać się z nimi.

Oprócz lalek Nina przygotowała dla kolegów i koleżanek książki i gazetki, w których mogły  podziwiać piękne ilustracje. Walc Kopciuszka z księciem, niezapomniana podróż Dżasminy na latającym dywanie, pocałunek królewicza budzącego Śpiącą Królewnę... wywoływały  podziw. Prezentacja Ninki umożliwiła nam przeżyć niezwykłe przygody razem z ulubionymi księżniczkami! Ciekawym elementem spotkania był Quiz dotyczący księżniczek a udzielenie odpowiedzi  na  43 pytania nie sprawiło kłopotów. Działając pod kierunkiem pani Oli dzieci wykonały kolorowe śniegowe gwiazdki – symbol Krainy Lodu. Stały się one rekwizytami w tańcu  a następnie zostały zawieszone w sali i stanowią element karnawałowego wystroju. Lalki  i figurki towarzyszyły przedszkolakom podczas zabaw dowolnych. Nie zabrakło kolorowania obrazków, układania zagadek i wcielania się w role księżniczek. Dziewczynki chętnie przymierzały sukienki z teatralnej garderoby, organizowały parateatralne zabawy.

Kolejna prezentacja bajkowego bohatera uświadomiła nam, że księżniczki mogą być świetnymi wzorcami do naśladowania. Pokazują siłę, moc, determinację. Mogą wyglądać idealnie  i być doskonałe, mieć pięknie uczesane włosy, by za chwilę wdać się w bójkę. I to jest super, bo wszyscy mamy w sobie sprzeczności.  Księżniczki Disneya sprawiły, że był to kolejny cenny tydzień pozwalający  w ciekawy sposób budować system wartości, które wyuczone stanowią podłoże do kształtowania się charakteru dziecka.

Pani Aleksandrze i Nince dziękujemy za bardzo kolorową, bajkową prezentację.

                                                                   Beata Kurzawska

 

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ