Rekrutacja do przedszkola.png
ban-playdoh.jpg
aqua.jpg
galanowy.jpg
logo_eTw.png
Wyszukiwarka
Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
19 20 21 22 23 24 25
Wtorek, 20.11.2018
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
Sobota, 24.11.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
Piątek, 30.11.2018
Miejsce: Rypiński Dom Kultury
ban-biblioteka.jpg
ban-pogoda.jpg
Banerek - repertuar.jpg
ban-newsletter.jpg
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Czwartek, 21.12.2017
Czwartek, 21.12.2017
Marta PiotrowskaLiczba wyświetleń: 379
Zuchy ,, A”- Artystą i twórcą być…. Świąteczne inspiracje

Warsztaty plastyczne na stałe wpisały się w popołudniowe zabawy  sześciolatków.  W grupie zawiązało się koło uzdolnionych plastycznie dzieci, u których tworzenie wzbudza ogromne zainteresowanie. Możliwość aktywnego działania sprzyja rozwijaniu ich  wyobraźni i pozytywnej motywacji do pokazywania swoich umiejętności plastycznych. Taka forma spędzania czasu to niezwykle cenny sposób  uwrażliwiania dzieci na sztukę oraz wytwory pracy ludzkiej. Ponadto wartością dodatkową jest  doskonalenie motoryki małej co powinno przełożyć się na lepsze przygotowanie dziecka  do podjęcia nauki pisania w szkole.

      Okres świąt Bożego Narodzenia szczególnie sprzyjał artystycznej działalności.  

Zuchy ,,A” wprawione w sztuce plastycznej wykonywały ozdoby choinkowe, aniołki,  kartki i  obrazki świąteczne. Dodatkowo swoje umiejętności  manualne rozwijały na profesjonalnych warsztatach plastycznych w pracowni  ceramicznej pani Karoliny Meler. Warsztaty zostały zorganizowane przy udziale trójki klasowej.  Nowatorski sposób obchodzenia Mikołajek bardzo podobał się przedszkolakom. Dzieci pod kierunkiem pani Karoliny  ulepiły  z gliny figurki św. Mikołaja, które  po wysuszeniu zostały pomalowane na warsztatach plastycznych przedszkolu. Wyjątkowe, bo zrobione własnoręcznie na pewno będą niezwykłą ozdobą na rodzinnych stołach przedszkolaków. Pani Karolina pomogła przygotować także świąteczną niespodziankę dla rodziców, odcisk dłoni dziecka w glinie.

      Rodzicom, a szczególnie pani Aleksandrze Łagodzie  dziękujemy  za  inicjatywę i zorganizowanie wyjazdu do pracowni ceramicznej. Była to  wspaniała, świąteczna niespodzianka, a świadczyły o tym uśmiechnięte  i pełne dumy ze swojego dzieła, buzie przedszkolaków.

                                               

                                                                        Beata Kurzawska

Wyślij na portal społecznościowy Facebook
Wyślij link e-mailem
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ